Sıkça Sorulan Sorular

Ön ödemeli bir karttır. İçine yüklediğiniz bakiye kadar harcama yapabilirsiniz. Kredi kartı / Banka kartı'nın geçtiği her yerde rahatlıkla güvenle işlem yapabilirsiniz.

ininal kartınızı hem internette hem mağazalarda, yurtiçinde ve yurtdışında her yerde kullanabilirsiniz. Diğer bir deyişle, kredi kartı / banka kartı'nın geçerli olduğu her yerde geçerlidir.

Hayır, gerekmiyor. ininal Kart'a herhangi bir sözleşme ya da form imzalamadan ve bankada hesap açmadan sahip olabilirsiniz. Satış noktalarından 5 TL'ye alabileceğiniz ininal karta, ininal para yükleme noktalarından para yükleyerek kullanabilirsiniz.

ininal kartınızı ininal.com ya da ininal Cüzdan üzerinden kişiselleştirdikten sonra 48 saat içerisinde kartınızla 3D Secure gerektiren işlemleri yapabilirsiniz. 3D Secure bir güvenlik prosedürüdür. Amacı, sizin bilginiz olmadan sizin kartınızla işlem yapılamamasıdır. Bu prosedürü kullanan internet sitelerinde alışveriş yapmak istendiğinde, ininal kartınızı eklediğiniz hesaba bağlı telefonua bir SMS kodu gönderilir. Bu SMS kodu ilgili bölüme yazılarak alışveriş işlemi tamamlanmış olur.
ininal kartınıza Ziraat Bankası, İş Bankası, Halkbank, Akbank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi ATM'leri başta olmak üzere banka ATM'lerinden, Teknosa, PTT, PTTMatik, Migros, Kipa, Macrocenter, NKolay noktaları ve ParaMara uygulamasından para yükleyebilirsiniz. Ayrıca ininal Cüzdan uygulamasını kullanarak kredi/banka kartınızdan para yükleyebilirsiniz. ininal karta EFT yöntemi ile de para yüklenebilir.
EFT yapabilmek ininal kartın ininal'da yaratılmış bir hesaba eklenmiş olduğundan emin olun.
Herhangi bir bankadan ya da online bankacılık şubesinden EFT yapabilirsiniz.
EFT'nin yapılacağı banka: ING BANK - Banka Kodu: 99
Şube: İstanbul / Genel Müdürlük - Şube Kodu: 1
Alıcı hesap no: ininal kartın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarası
Alıcı isim - Soyisim: ininal kart sahibinin ismi ve soyismi
Tutar: 300 TL'ye kadar para gönderebilirsiniz.
ininal karta ilk yüklemede 300 TL'ye kadar para yükleme yapılabilir. İlk yüklemeden sonraki yüklemeler için kartın www.ininal.com sitesinden ya da ininal cüzdan uygulamasından kişiselleştirilmesi / hesaba eklenmesi gerekmektedir. Kişiselleştirilmeyen / hesaba eklenmeyen kartlara 2. yükleme yapılamaz.
Kişiselleştirilmiş / hesaba eklenmiş ininal kartların 1 ay için harcama limiti 750TL'dir. Her ayın 1'inde bu limit tekrar 750TL olur.
ininal kartınızda bakiye varsa her ay 2 TL aylık servis ve kullanım ücreti alınır. İçinde para olmayan kartlardan aylık servis ve kullanım ücreti alınmaz, geçmiş aylara ait servis ve kullanım ücreti tahsil edilmez ve kart eksi bakiyeye düşmez.(Örnek: Ali'nin ininal kart'ında son 3 ay boyunca hiç para yoksa ve Ali 4. Ay içinde kartına para yüklerse, sadece 4. Aya ait olan servis ve kullanım ücreti alınır.)
www.ininal.com adresinden, güncel ücretler ve para yükleme noktaları hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Kart ücreti satın alma kanallarına göre farklılık gösterebilir.
Kartın ön yüzündeki 16 haneli ininal kart numaranızın son dört rakamı kartınızın şifresidir. Kartınızın şifresini PTT Matik'lerden değiştirebilirsiniz. şifrenizi 3 kere hatalı girdiğinizde kartınız bloke olur. Kartınızı tekrar kullanıma açtırmak için ininal Teknik Destek Servisi'ni arayabilirsiniz.
Kayıp ve çalıntı durumunda ininal Müşteri Hizmetlerini aranarak kart iptal edilmelidir. Kendi kimliğinize kayıtlı başka bir ininal kartınıza, kaybettiğiniz veya çaldırdığınız bakiyeniz aktarılabilir. Kişiselleştirilmemiş kartlarda kalan bakiyeler başka kartlara aktarılamaz. Kullanıcı hataları, kayıp, çalıntı vs. sebeplerle doğmuş /doğacak tüm zararlardan ininal Kart kullanıcısı sorumludur; ininal şirketi sorumlu tutulamaz. 7/24 ininal Müşteri Hizmetlerini: 0850 311 77 01
İnternet alışverişlerinde güvenliğiniz için gönderilen SMS (3D Secure) ile işlem yapabilmeniz için sistemimizde operatörünüzün doğru tanımlanmış olması gerekiyor. Operatör (Sim Kart) değişikliği yaptığınız günden itibaren 5 gün içerisinde ininal kartınız otomatik olarak 3D Secure işlemlerine açılacaktır. Eğer ING Bankası kredi kartınız, banka kartınız ya da banka hesabınız varsa, ininal kartınızı 0850 222 0600 numaralı ING Bank Müşteri Hizmetlerinden, şubelerinden ve ATM'lerinden 3D Secure işlemlerine açtırmanız gerekmektedir.
ininal kartınızdaki bakiyeyi iade almak için, ininal kartınızın arkasındaki on üç haneli barkod numarasını, iade nedeninizi, iadesi istenen bakiye tutarını, iade yapılacak banka hesabı IBAN numarası bilgisini, banka hesabı sahibinin adı ve soyadını, hesabın bulunduğu bankanın ismi ve de kimlik fotokopinizin yer aldığı dilekçenizi eposta yoluyla info@ininal.com adresine göndermeniz gerekmektedir. Gönderdiğiniz doküman değerlendirildikten sonra, tarafınıza teyit epostası gönderilecek ve iade süreci başlayacaktır. Bakiye iadesi, dilekçe tarihinden sonra 3 hafta içinde dilekçede belirtilen hesaba gönderilecektir. ininal kartınızdaki bakiye, operasyon ücreti olan 35 TL düşülerek ilgili hesabınıza iade edilecektir.
İnternette alışveriş yapmak istediğinizde sizden 16 haneli kart numarası, kartın son kullanma tarihini ve 3 haneli güvenlik kodu (CVC2) kodu istenir. Güvenlik kodu kartın arkasındaki numaraların son 3 hanesidir ve değiştirilemez. 3 kere yanlış girildiğinde kartınız bloke olur.
ininal karta bakiye yüklemeleri sadece Türk Lirası ile yapılabilmektedir. Döviz harcama işlemlerinizde TL bakiyeniz otomatik olarak döviz kuruna çevrilir. Türk Lirası dışında yapılan farklı para birimi işlemlerinde, yurtdışı takas işlemlerinde uygulanmakta olan döviz kuru; Merkez Bankası'nın uyguladığı kurlardan ve komisyonlardan dolayı % 7 kadar farklılık gösterebilmektedir.