Sıkça Sorulan Sorular

Uygulama içinde ve yükleme noktalarında, alıcı olarak hem hesap numarası hem barkod numarasını kullanabilirsin. Barkod ya da hesap numarası vererek para gönderimi ya da yüklemesi yapılabilirsin.

 • Uygulama içinde tüm gönderim ve ödemelerde paranın çekileceği gönderici alanında hesap numarası referans alınır.
 • Para transfer ederken alıcı alanına hesap numarası yazabilirsin. Eğer göndereceğin kişinin kart barkod numarasını biliyorsan bunu da kullanabilirsin. ininal her ikisini de destekliyor.
Hesabına para yüklemek için artık hesap numarasını kullanabilirsin. Şok, Migros gibi anlaşmalı noktalardan yüklemek için kasiyere hesap numarasını verebilir, Havale/EFT ile para yüklemek için açıklama alanına hesap numarasını yazabilirsin. Eğer kart barkod numarasını kullanmaya devam etmek istiyorsan onu da hala kullanmaya devam edebilirsin.
 • Birden çok TL hesabın varsa bir tanesi ana hesap olarak atanır. İstediğin zaman ana hesabını değiştirebilirsin.
 • ininal’da kayıtlı telefon numarana para yüklemesi ya da gönderimi yapıldığında paran otomatik olarak ana hesaba aktarılır. Karekod ödemelerinde ana hesap varsayılan hesabındır. Farklı bir seçim yapmadığında gönderimler ve ödemelerin için öncelikle ana hesap kullanılır.
 • Hesap ayarlarından hesap kapat butonuna tıklayarak kapatabilirsin.
 • Hesabında bakiye varsa hesabını kapatmadan önce bakiyeyi başka hesaba aktarman gerekir.
 • Hesabında kart varsa hesabını kapatamazsın. Önce hesaba ekli kartını kalıcı olarak kapatman gerekir. Bu durum geçici olarak kapatılan kartlar için de geçerlidir.
 • Son TL hesabını kapatamazsın. ininal’da tüm kullanıcıların en az bir TL hesabı olması zorunludur.
 • Aynı şekilde açılmış döviz hesapları da kapatılamaz.
 • Toplamda 10 adet TL hesabı açabilirsin. Aynı anda en fazla 5 adet TL hesabına sahip olabilirsin.
 • TL hesaplarına ek olarak 1 adet Euro ve 1 adet Dolar hesabı açabilirsin.
Toplamda 10 adet kart ekleyebilir ve kapatabilirsin. Aynı anda en fazla 5 karta sahip olabilirsin. Her kart için bir adet hesap açman gerekir.
Hesap yapısına geçişle birlikte artık bakiyen hesapta duruyor. Hesabında bakiyen olsa bile kartını kapatabilir, aynı hesaba yeni kart ekleyebilirsin. Ancak unutma, bir hesapta aynı anda ancak bir kart bulunabilir.
Hesap kutusundaki “ininal Kart’ım” butonuna tıkla. Açılan menüdeki kartı kapat butonuna tıkla.
Hesap kutusundaki “ininal Kart’ım” butonuna tıklayarak hem kart detaylarını görebilir hem de kartla ilgili işlemlerini gerçekleştirebilirsin.
 • ininal kart’lar ininal hesaplara eklenir.
 • Eğer daha önce kart eklemediğin bir TL hesabın varsa, “ininal kart ekle” butonuna tıklayarak yeni kartını ekleyebilirsin.
 • Eğer kart eklenmemiş bir hesabın yoksa, öncelikle yeni bir hesap oluşturman gerekir.
 • Döviz hesaplarına kart ekleyemezsin.
Banka hesabı neyse, ininal hesap da odur. Alışveriş harici tüm finansal işlemler için kullanabileceğin hesabındır. Hesabınla döviz alıp satabilir, havale/EFT yapabilir, başka ininal hesaplara para gönderebilir, faturalarını ödeyebilirsin. Alışveriş yapmak istiyorsan hesabına sanal ya da fiziksel kart eklemen gerekir.
Yaptığın gönderimler, “EFT – Gönderim” olarak isimlendirilir. Eğer bankaya gönderim işlemi iptal edilirse iade edilen para, “EFT – Gönderim İptal” olarak isimlendirilir.
Evet. Son işlemlerim menüsünde tekrarlamak istediğin gönderimi seçip açılan detay sayfasında işlemi tekrarla butonuna tıklaman yeterli. Oluşan işlem sayfasında IBAN, alıcı adı soyadı, işlem açıklaması gibi tüm detayların doldurulmuş olarak gelecek. Böylece tekrar girmene gerek kalmayacak.
Son işlemlerim menüsünde yaptığın başarılı ve başarısız tüm transferleri bulabilirsin. Ayrıca henüz gerçekleşmemiş ileri tarihli gönderimler de burada listelenir.
Alıcı kişi işlem dekontunda gönderici adı alanında BİRLEŞİK ÖDEME HİZMETLERİ adını görecektir. Gönderen ismi (yani senin ismin) açıklama alanında yer alacaktır. Ancak alıcı bankaların açıklama alanı uzunluğu değişkenlik gösterdiği için her bankada gözükmeyebilir. Bu yüzden para gönderimini gerçekleştirdikten sonra gönderim yaptığın kişiyi ‘Alıcıyı Bilgilendir’ butonunu kullanarak bilgilendirebilirsin.
Mesai saati sonrasında yapacağın gönderimlerde işlem başına 5.000 tl işlem limiti vardır. Mesai saatlerinde hesabındaki toplam bakiye kadar gönderim yapabilirsin.
Standart kullanıcılar için 1.250 TL, ininal Plus Hesap kullanıcıları için 50.000TL’dir.
Gönderimin alıcı banka tarafından reddedildiğinde, son işlemlerim sayfasında işlem statüsü “İşlem Başarısız” olarak belirtilir. Hatalı gönderimlerde iade süresi bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Çoğu bankada alıcı hesapta alınan hata sonrası tutar kısa süre de iade edilirken, bazı bankalarda bu süre 2-3 güne kadar çıkabilir.
Gönderim yaptığın hesap sahibinin adını ve soyadını yanlış yazman ya da Türk Lirası hesabı hariç bir hesaba gönderim yapman gibi durumlarda para transferin kabul edilmez. Bu durumlarda gönderilen tutar hesabına geri iade edilir.
Mesai saatleri: Tüm resmi çalışma günleri 9:00-16:45 arası Mesai saatleri dışı: 16:45’tan sabah 9:00’a tüm saatler ile haftasonu, bayram gibi resmi tatil günleri
Resmi iş günlerinde 09:00-16:45 arasında ücretsiz, bu saatler dışında ve tatil günlerinde 5TL’dir.
15 -20 dk içerisinde para transferin karşı bankanın hesabına geçecektir.
Evet. Son işlemler sayfasında ilgili işlemi bulup üzerine tıkla. Açılan detay sayfasının en altında iptal et butonuna bas. İptal edebilmen için henüz para gönderiminin gerçekleşmemiş olması gerekiyor. Eğer gönderim gerçekleşti ise iptal edemezsin.
Eğer mesai saatleri dışında gönderim yapılamayan bir bankaya gönderim yapmak istersen, işlem emrin otomatik olarak ilari tarihli transfere dönüşür. Bu durumda para transferin ilk iş günü sabah 9’da gerçekleşir. Gönderim emrini verdiğinde hesabından para çekilmez. Para, işlem saati geldğinde hesabından çekilir. Hesabında yeterli miktarda bakiye yoksa gönderim gerçekleşmez.
Mesai saatleri içerisinde tüm bankalara gönderim yapabilirsin. Mesai sonrasında işlem yapılabilecek anlaşmalı bankalar aşağıda listelenmiştir. Her geçen gün yeni bankalar eklenmeye devam etmektedir. Ziraat Bankası Vakıfbank Türkiye İş Bankası Garanti Bankası Akbank QNB Finansbank Şekerbank Halkbankası Enpara Fibabanka Albaraka
Çoğu bankanın aksine ininal’da hem mesai saatleri içinde hem de mesai saatleri dışında para transferi yapabilirsin. Mesai içinde tüm bankalara gönderim yapabilirken, mesai dışında sadece belli bankalara gönderim yapabilirsin.
“Para gönder” menüsüne gir. “Bankaya transfer” seçeneğini seç. Ardından göndermek istediğin kişinin adını ve IBAN numarasını girerek yolla. İşte bu kadar basit.
ininal Kart’ından istediğin banka hesabına IBAN numarası girerek para göndermeni sağlayan özelliktir. Bankacılıkta havale/EFT ismiyle bildiğin transfer işlemidir.

Akbank ATM’lerinden yapılan kartsız bakiye yükleme işlemi ücretsizdir. Kart ile yükleme yapılması durumunda diğer bankalar ile aynı yükleme ücreti geçerlidir.

 • Akbank ATM’sine git, kartsız işlemler menüsünü tıkla,
 • Ödemeler sekmesini seç,
 • Finans ödemeleri sekmesini seç,
 • ininal kodu 4111’i gir,
 • Kart’ının arkadasında yer alan 13 haneli barkod kodunu gir,
 • Ödeme yapmak istediğin faturayı, yani yatırabileceğin üst limiti seç ve devam et,
 • Tutar girerek ödeme seçeneğini tıkla,
 • Yatırmak istediğin tutarı gir ve devam seçeneğine tıkla.
ininal Cüzdan veya ininal.com üzerinden eklediğin ininal Visa Kart’ın ile ATM’lerden nakit çekebilirsin, işlem ücreti çekilen tutar üzerinden %1,15+1,04 TL’dir.

Yükleme yapmadan önce dikkat edilecek konular:

 • ininal Cüzdan üzerinden yüklenebilir tutarını kontrol etmelisin. Yüklemek istediğin tutar, aylık yükleme tutarının üzerinde ise yükleme işlemi başarısız olacak ve paran iade edilecektir.
 • Başarısız yükleme işlemi hafta içi gerçekleşmiş ise; ertesi gün, hafta sonu ya da resmi tatillerde yapıldı ise takip eden haftanın ilk iş günü sonunda hesabına iade edilecektir.

Yükleme için izlenecek adımlar:

 • Çalıştığın bankanın mobil uygulamasına veya internet şubesine giriş yap.

Akbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası ya da Şekerbank hesabın varsa havale ile işlem yapmalısın;

 • Akbank için IBAN numarası alanına: TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 yaz ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığın sanal ya da fiziksel kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işlemi tamamla.
 • Garanti Bankası için IBAN numarası alanına: TR 83 0006 2000 1190 0006 2940 29 yaz ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığın sanal ya da fiziksel kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işlemi tamamla.
 • Ziraat Bankası için IBAN numarası alanına: TR 56 0001 0022 4778 6851 6750 02 yaz ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığın sanal ya da fiziksel kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işlemi tamamla.
 • Türkiye İş Bankası için IBAN numarası alanına: TR 38 0006 4000 0011 3930 0365 81 yaz ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığın sanal ya da fiziksel kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işlemi tamamla.
 • Vakıfbank için IBAN numarası alanına: TR 82 0001 5001 5800 7312 0246 27 yaz ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığın sanal ya da fiziksel kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işlemi tamamla.
 • QNB Finansbank için IBAN numarası alanına: TR 88 0011 1000 0000 0098 7265 91 yaz ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığın sanal ya da fiziksel kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işlemi tamamla.
 • Yapı Kredi Bankası için IBAN numarası alanına: TR 62 0006 7010 0000 0077 5210 91 yaz ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığın sanal ya da fiziksel kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işlemi tamamla.
 • Şekerbank için IBAN numarası alanına: TR 26 0005 9037 2013 0372 0067 07 yaz ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığın sanal ya da fiziksel kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işlemi tamamla.
 • DenizBank için IBAN numarası alanına: TR 91 0013 4000 0163 2678 6000 01 yaz ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığın sanal ya da fiziksel kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işlemi tamamla.
 • Alıcı Adı olarak da İninal Ödeme Ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. yazılmalı

Diğer bankalarda hesapların varsa EFT ile para transferi menüsüne gir;

 • IBAN numarası alanına: TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığın sanal ya da fiziksel kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işlemi tamamla.
 • EFT için (Akbank ya da Garanti ‘den başka bir bankadan gönderim yapıyorsan) alıcı ismine İNİNAL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA HİZMETLERİ A.Ş. yazmalısın.
 • 15 dk. içerisinde bakiye kartına yüklenecektir.
 • Alıcı : İninal Ödeme Ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. IBAN : TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 Açıklama: Kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarası

Detaylar için tıkla.

ininal Kart’a ilk yüklemede 1.250 TL’ye kadar bakiye yüklenebilir. İlk yüklemeden sonraki yüklemeler için kartın ininal.com veya ininal Cüzdan uygulamasından hesabına eklenmesi gerekmektedir. ininal.com veya ininal Cüzdan uygulamasından eklenmeyen kartlara tek seferde 1.250 TL yükleme yapabilir, ikinci defa yükleme yapılamaz. Bunun için hesaba eklenmesi gerekmektedir.
ininal Cüzdan uygulamasını kullanarak kredi / banka kartından bakiye yükleyebilirsin. ininal Cüzdan uygulaması ana sayfasında, Bakiye Yükle sekmesine tıklayarak, ininal Kart’ına bakiye yükleyebilirsin. Banka kartınla 5.000TL, kredi kartınla 1.250TL'ye kadar bakiye yüklenebilir.

ininal, Türkiye’nin en kolay erişilebilir ve kullanımı kolay finansal ürünüdür. Türkiye’yi ön ödemeli kart ile tanıştıran ininal’ın, 15 binden fazla satış, 50 binden fazla yükleme noktası ve milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. ininal Kart’ına yüklediğin bakiye kadar harcama yaparsın, borcu faizi yoktur. ininal Kart’ını internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsin. Banka kartının geçtiği her yerde rahatlıkla, güvenle işlem yapabilirsin. Dilersen kartındaki bakiyeyi ATM’lerden nakit çekebilir, ininal Cüzdan üzerinden ininal Kart’lar arası para transferi yapabilir, 300’den fazla kuruma ait faturayı ödeyebilir ve tüm oyun E-Pin’lerini satın alabilirsin.

ininal Kart’ını internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsin. Banka kartının geçerli olduğu her yerde geçerlidir.

ininal Kart’a 12 yaşından büyük herkes sahip olabilir. ininal Kart’ı velisinin gözetiminde kullanacaklar için yaş sınırı yoktur.

ininal, Türkiye’nin en kolay erişilebilir ve kullanımı kolay finansal ürünüdür. Türkiye’yi ön ödemeli kart ile tanıştıran ininal’ın, 15 binden fazla satış, 50 binden fazla yükleme noktası ve milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. ininal Kart’ına yüklediğin bakiye kadar harcama yaparsın, borcu faizi yoktur. ininal Kart’ını internette, mağazalarda, yurt içinde ve yurt dışında her yerde kullanabilirsin. Banka kartının geçtiği her yerde rahatlıkla, güvenle işlem yapabilirsin. Dilersen kartındaki bakiyeyi ATM’lerden nakit çekebilir, ininal Cüzdan üzerinden ininal Kart’lar arası para transferi yapabilir, 300’den fazla kuruma ait faturayı ödeyebilir ve tüm oyun E-Pin’lerini satın alabilirsin.

ininal Kart’ı 13 yaşından büyük herkes kullanabilmektedir. Herhangi bir belge imzalamadan, 15 bin’den fazla satış noktamızdan kolayca sahip olabilir ve anında kullanmaya başlayabilirsin. Anonim olduğu için bilgilerinin çalınması gibi bir şüpheye kapılmadan güvenle alışveriş yapabilirsin. Yüklediğin kadar harcarsın, borcu, faizi yoktur.

ininal Kart’ı ŞOK Market, D&R, Kim Market, Kipa, Macrocenter, Migros, Pratik İşlem noktaları, Teknosa ve Vatan Bilgisayar’dan satın alabilirsin. Kartına banka ATM’leri, Kipa, Migros, Macrocenter, PTTMatik’ler, Nkolay ve Pratik İşlem noktaları, Şok Market’ler ve Teknosa mağazalarından bakiye yükleme yapabilirsin.

ininal hesabına, en fazla 5 adet ininal Kart ekleyebilirsin.

Hayır, gerekmiyor. ininal Kart’a herhangi bir sözleşme ya da form imzalamadan ve bankada hesap açmadan sahip olabilirsin. Satış noktalarından alabileceğin ininal Kart’ı, ininal bakiye yükleme noktalarından veya ininal Cüzdan mobil uygulamasından bakiye yükleyerek kullanabilirsin.

Kartın arka yüzündeki 16 haneli ininal Kart numaranın son dört rakamı kartının şifresidir. Kart şifresini ininal Cüzdan üzerinden değiştirebilirsin. Kart şifreni toplamda en fazla 5 defa değiştirebilirsin.

Evet, yeni ininal Visa Kart’ındaki bakiyeyi ATM’lerden nakit olarak çekebilirsin.

ininal.com veya ininal Cüzdan uygulamasından hesaba eklenmiş tüm ininal Kart’ların 1 ay içindeki toplam harcama limiti 1.250 TL’dir. Her ayın 1’inde bu limit tekrar 1.250 TL olarak güncellenir.

iPhone ve Android işletim sistemine sahip cep telefonlarına uygulama mağazalarından indireceğin ininal Cüzdan uygulaması üzerinden, veya ininal.com Online İşlemler’den kartındaki bakiyeni ve hareketlerini görüntüleyebilirsin.

Hayır, kart içerisinde bakiyen yoksa herhangi bir ödeme işlemi gerçekleştiremezsin. Yüklediğin kadar harcarsın, borcu, faizi yoktur.

Evet, ininal Kart’ını yurt dışında da güvenle kullanabilirsin.

ininal Kart’a sadece Türk Lirası bakiye yüklenebilmektedir. Bununla birlikte ininal Kart’ınla yurt dışı harcaması yapabilirsin. Döviz harcama işlemlerinde TL bakiyen otomatik olarak döviz kuruna çevrilir. Türk Lirası dışındaki para birimi işlemlerinde, yurt dışı takas işlemlerinde uygulanmakta olan döviz kuru; Merkez Bankası’nın uyguladığı kurlardan ve komisyonlardan dolayı farklılık gösterebilmektedir.

Evet, ininal Cüzdan uygulaması içerisinden sanal kart oluşturarak anında internet alışverişlerinde kullanmaya başlayabilirsin.

ininal’ınla faydalanabileceğin en havalı kampanyalar için durmadan çalışıyoruz  Senin için düzenlediğimiz kampanya ve avantajları ininal.com ve https://blog.ininal.com/@ininalkart adreslerinden ayrıca ininal Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsin.

ininal Kart’ında bakiye varsa kartınla işlem yapmasan da her ay 2 TL aylık kullanım ücreti alınır. Bu ücreti, ininal Kart ve Cüzdan’ın sana en iyi şekilde ulaşabilmesi ve en güzel avantajları sana getirebilmek için alıyoruz. İçinde bakiye olmayan kartlardan aylık kullanım ücreti alınmaz, bir aylık dönem kartını ininal Cüzdan'a eklediğin gün başlar ve 31 günde bir yenilenir, geçmiş aylara dair kullanım ücreti tahsil edilmez ve kart eksi bakiyeye düşmez (Örnek: Ali’nin ininal Kart’ında son 3 aylık dönem boyunca hiç bakiye yoksa ve Ali 4. ayın 31 günlük döngüsü içinde kartına para yüklerse, sadece 4. aya ait olan kullanım ücreti alınır).

Evet, ininal Kart’ını kullanarak, 3D Secure sistemiyle güvenli şekilde ödeme yapabilirsin.

ininal Kart’ını ininal.com ya da ininal Cüzdan üzerinden hesabına ekledikten sonra anında 3D Secure gerektiren işlemleri yapmaya başlayabilirsin. 3D Secure bir güvenlik prosedürüdür. Amacı, harcamalarını daha güvenli gerçekleştirmeni sağlamaktır. Bu prosedürü kullanan internet sitelerinde alışveriş yapmak istendiğinde, ininal Kart’ını eklediğin hesaba bağlı telefona bir SMS kodu gönderilir. Bu SMS kodu internet sitesindeki ilgili bölüme yazılarak alışveriş işlemi tamamlanmış olur.

İnternette alışveriş yapmak istediğinde senden 16 haneli kart numarası, kartın son kullanma tarihi ve 3 haneli güvenlik kodu (CVV) istenir. Güvenlik kodu kartın arkasında yer alan, kart numarası ve son kullanma tarihinin altındaki 3 haneli numaradır ve değiştirilemez. 3 defa yanlış girildiğinde kartın bloke olur. Kartının CVV kodunun yanlış girilmesinden kaynaklı bloke olduğunu düşünüyorsan ininal mobil uygulamasından Kartım > Ayarlar > Diğer işlemler > CVV Bloğu kaldır butonuna basarak blokeyi kaldırabilirsin.

0850 311 77 01 ininal Müşteri Hizmetleri’ni arayıp kartında kalan bakiyenin transfer edilmesini talep edebilirsin.

İşlemine ait para iadeni işlem yaptığın internet sitesi yapmaktadır. İade süresi işlem yaptığın yere göre değişiklik göstermekte olup 12 gün kadar sürebilmektedir. İade tutarını, kart hareketlerinden takip edebilirsin.

İnternet alışverişlerinde güvenliğin için gönderilen SMS şifresi (3D Secure) ile işlem yapabilmen için sistemimizde operatörünün doğru tanımlanmış olması gerekiyor. Operatör (SIM Kart) değişikliği yaptığın günden itibaren ininal Kart’ın otomatik olarak 3D Secure işlemlerine açılacaktır.

Kayıp veya çalıntı durumunda ininal Cüzdan uygulaması üzerinden ya da 0850 311 77 01 ininal Müşteri Hizmetleri’ni arayarak kartını kullanıma kapatabilirsin. Kendi bilgilerinle kayıtlı farklı bir ininal Kart’ına, kaybettiğin bakiyen aktarılabilir. Hesaba eklenmemiş kartlarda kalan bakiyeler başka kartlara aktarılamaz.

Kullanmadığın kartları ininal Cüzdan uygulaması üzerinden kolayca kapatabilirsin. Kartının üzerine tıkladığında kart detay sayfası açılır. Açılan kart detay sayfasında, Kart İşlemleri butonuna tıklayıp, Kart Kapatma seçeneğini seçerek kartını kapatabilirsin. Uygulamadan kart kapatma limitin 5 adettir.

15 binden fazla ininal satış noktasından yeni kartını satın alabilirsin. Ayrıca anlaşmalı online satış noktalarından birini seçerek yeni kartını sipariş edebilirsin. Anlaşmalı Satış Noktalarımız: Şok Marketler, D&R, Migros, Teknosa, Vatan Bilgisayar, Pratik İşlem noktaları ve Kim Marketler. Online Satış Kanallarımız: Trendyol, n11.com, gittigidiyor.com, hepsiburada.com, D&R, Banabi, İstegelsin, Vatan Bilgisayar ve Teknosa web siteleri.

Hayır, Visa dışında MasterCard ve TROY logolu kredi / banka kartların ile de ininal Kart’ına yükleme yapabilirsin.

Dolandırıcılık, e-ticaret dünyasında, ‘’ başkalarına ait ön ödemeli kart, kredi kartı ya da banka kartı ile herhangi bir iş yerinden işlem yaparak haksız kazanç sağlamak; bu sayede gerçek kart hamili, iş yeri ya da kart kuruluşu/ödeme kuruluşunu zarara uğratmak şeklinde kendini gösteriyor. Şüpheli işlem farklı durumlarda ortaya çıkabilir: Kullanıcıya işlem yapıldıktan sonra bankasından ya da işlemin geçtiği e-ticaret sitesinden gelen sms yada e-postada işlem bilgilerinin gönderilmesi ile müşteri bilgisi dışında kart bilgilerinin kullanıldığını öğrenir. Kullanıcı ekstresinde detayını bilmediği bir işlemle karşılaşır. Kullanıcı farkında olmadan banka tarafından kendisine gönderilen 3D Secure şifresini üçüncü kişilerle telefonda paylaşır. Kullanıcı gelen sms ya da e-postanın güvenli olduğunu düşünerek sms ya da e-postada iletilen linke tıklayarak kart bilgilerini ve telefonuna gönderilen 3D Secure şifresini aslında güvenli olmayan bir platformda paylaşır. Özellikle herkesin konuyla ilgili hassasiyeti ve korkusunun arttığı bu dönemde farklı isimlerde kişisel bilgi talep eden e-postalar veya kamu kuruluşları ile bağımsız sağlık örgütlerini kullanarak coronavirüs’e karşı para talep etmek veya kredi kartı bilgilerinin talep edilmesi, zararlı içerik taşıyan mail eklerinin paylaşılması söz konusu olabilir. Bu tarz içerikli maillerle karşılaşırsanız maili açmadan önce içeriğinin doğruluğundan emin olunuz. Şüpheli bir durumla karşılaştığınızda lütfen 0850 311 77 01 nolu çağrı merkezimizi arayın ya da info@ininal.com mail adresi üzerinden bizimle iletişime geçiniz.

Riot Games'in yeni oyunu Valorant'ın para birimi Valorant Points, Riot Games'in diğer oyunlarında kullandığından farklı bir karşılığa sahip.

ininal Cüzdan üzerinden satışı olan 400 RP Valorant'ta 300 VP, 840 RP Valorant'ta 600 VP, 1780 RP Valorant'ta 1250 VP, 3620 RP Valorant'ta 2500 VP, 6450 RP Valorant'ta 4400 VP olarak kullanılabilir. 

ininal Plus hesap ile aylık 150 bin TL’ye kadar işlem yapabilir, tüm hesaplarından sınırsız adette 7/24 EFT yapabilir, Dolar ve Euro alıp satabilir, Faturalarını ödeyebilir, VISA ayrıcalığı ile tüm ATM’leri kullanabilir, ininal’ın tüm ayrıcalıklarına daha yüksek limitinle erişebilirsin.

ininal uygulaması üzerinden adımları tamamlayarak, hesap limitini arttırabilirsin.

ininal Plus Hesap sahibi olmak için T.C vatandaşı olmak ya da T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından geçerli kimlik belgelerini ibraz etmek ve 18 yaşından büyük olmak yeterlidir.

 

 

 • Para yükleme ve harcama limitin aylık 1.250 TL’den 150 bin TL’ye yükselir.
 • Nakit çekim limitin yıllık 500 TL’den 150 bin TL’ye yükselir.
 • Ayrıca ininal Plus hesap ile bankaya ve diğer ininallılara para transferi yapabilir, döviz hesabı açıp döviz alım satımı yapabilirsin.

ininal Cüzdan üzerinden tamamen dijital bir süreç ile, 5 adımda adres ve kimlik teyidini tamamlayarak aylık 1.250 TL olan limitini 150 bin TL’ye artırarak kolayca ininal Plus Hesaba geçebilirsin. ininal Plus adımları: ininal Cüzdan > Profil > Hesap Bilgileri > Limitini Artır sekmesini tıklayıp limit artırma işlemlerine başlayabilirsin. Sonrasında tek yapmak gereken aşağıdaki adımları takip etmek.

 • Kimliğinin fotoğrafını çek ve telefonundan okut
 • Selfie çek
 • İkametgah adresini gir
 • ininal Plus'lı ol butonuna tıkla
 • Kurye isteme şartlarını sağlıyorsan eğer kartının teslim edileceği adresi gir ve kuryeni çağır.   
ininal bir elektronik para kuruluşudur. Bağlı olduğumuz yasalar gereği hesabın gerçekten sana ait olduğunu doğrulamaya ihtiyacımız bulunmaktadır. Kişisel verilerini koruyacağımızdan ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince davranacağımızdan emin olabilirsin.
Tüm adımları tamamladıktan sonra 2 iş günü içinde limit artırımın gerçekleşir. Limit artırımının kalıcı olması için 5 gün icerisinde fiziksel sözleşmeyi basıp, imzalayarak fotoğrafını ininal Cüzdan üzerinden yüklemen gerekmektedir (5 gün icerisinde fiziksel sözleşmenin yüklenmemesi durumunda limitin tekrar 1.250 TL’ye düşer). Yüklenen belgelerin eksik, okunaksız olması gibi durumlarda ininal Cüzdan üzerinden ilgili adımı tekrarlaman istenir.
ininal Plus’ ta yıllık nakit çekim limiti 150.000 TL’dir.
iPhone ve Android işletim sistemine sahip cep telefonlarına uygulama mağazalarından indireceğin ininal Cüzdan uygulaması üzerinden saniyeler içerisinde ininallı olabilirsin. Hesabını açtıktan sonra uygulama içerisinde ana sayfadaki Kart Ekle butonuna tıklayıp, ininal Kart’ının arkasında bulunan 13 haneli barkod numarasını girmen ya da kameranla barkodu okutman yeterli.
ininal Cüzdan ana sayfasındaki kart görselinin üzerine tıklayıp fiziksel kartının barkod numarasına, sanal kartının ise tüm bilgilerine ulaşabilirsin.
ininal Cüzdan veya Online İşlemler giriş sayfasından, Şifremi Unuttum başlığına tıklayarak hesabına ait bilgileri doğruladıktan sonra, sisteme kayıtlı cep telefonuna gönderilen Geçici Şifre’yi girerek hesabına ait şifreni sıfırlayabilirsin.
ininal Cüzdan üzerinden alınan e-pin'ler iade edilemez ve değişim yapılamaz. E-pinler, satın alımı gerçekleştikten sonra sana ait kullanıcı bilgilerinin altına otomatik olarak kaydolur ve kayıt işlemi gerçekleştikten sonra kullanılmış olarak sayılır. Hesabına tanımlanmış e-pin'in kodlarını ininal Cüzdan’da yer alan "Satın aldığım e-pinler" alanından görebilirsin.
18 yaşından büyük ve ininal Plus hesaba sahip olan tüm ininallılar döviz alıp satabilir. (Eğer henüz ininal Plus hesabına sahip değilsen, hemen uygulama üzerinden kimlik ve adres bilgilerini doğrulayarak ininal Plus hesabına sahip olabilirsin.)
Döviz alım işlemlerinde minimum tutar 1 USD ya da 1 EUR’dur. Herhangi bir üst limit söz konusu değildir. Hesabındaki TL bakiye kadar döviz alabilirsin. Döviz satım işlemlerinde ise minimum tutar 1 TL’dir.
7/24 alım satım yapabilirsin.
Döviz alım ya da satımda bir işlem ücreti uygulanmaz. Sadece döviz alımında ek kambiyo vergisi tehsil edilir.
Kullanıcı döviz alış ekranında (kuru gördüğü andan itibaren) işlemi onaylayana kadar 3 dk boyunca kur sabitlenir. Süre 3 dk’yı geçerse kur güncellenir.

Değerli bireysel müşterimiz, sunduğumuz hizmetlerden kaynaklı olarak yaşadığınız (bireysel nitelik taşıyan, dolayısıyla ticari faaliyet kapsamına girmeyen) ihtilaf konusunda kuruluşumuza, uyuşmazlığa konu işlem veya eylemin gerçekleştiği tarihten itibaren en geç 2 yıl içerisinde yazılı başvuru gerçekleştirmiş ve bu başvurunuz, başvuru tarihinizden itibaren 20 gün içerisinde; yanıtlanmamışsa yanıt verilmesi gereken 20 günlük sürenin bitiminden itibaren, başvurunuz olumsuz yanıtlanmış veya verilen yanıtı yeterli bulmamanız halinde ise yanıt tarihinden itibaren 60 gün içerisinde Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (“TÖDEB”) Bireysel Müşteri Hakem Heyetine İlişkin Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik uyarınca konuyla ilgili TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvurma hakkınız bulunmaktadır. 

TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvuru formuna aşağıdaki linkten veya www.todeb.org.tr sitesinden ulaşabilirsiniz. Form ilgili bilgilerin doldurulması ve gerekli belgelerin yüklenmesi sonucu www.todeb.org.tr adresi üzerinden elektronik olarak iletilebilir.

https://todeb.org.tr/hakemheyetibasvuruformu/

TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvuru ile ilgili tüm detaylı bilgilere buraya tıklayarak ( https://todeb.org.tr/sayfa/bireysel-musteri-hakem-heyeti/56/ ) ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Bilgilendirme Broşürünü de inceleyebilirsiniz.